Metoda szkolenia

Każda jednostka treningowa jest dostosowana do wieku, poziomu zaawansowania technicznego oraz możliwości  fizycznych zawodnika. Zajęcia odbywają się przede wszystkim w formie gier i zabaw ruchowych, kładąc nacisk na technikę piłkarską, rozwój indywidualnych możliwości, rozwój sprawności.

Zajęcia prowadzone są metodą Coervera

Jest to ogólnoświatowy program szkolenia piłkarzy oparty na wiedzy i metodach, których autorem jest Holender Wiel Coerver. Program ten przeznaczony jest dla wszystkich piłkarzy, jednak przede wszystkim dla zawodników w wieku od 5-16 lat

Metody Coerver'a skupiają się głównie na rozwoju umiejętności indywidualnych i grze w małych grupach.

Jest uważana za najlepszą na świecie, a polecają ją takie autorytety jak : Franz Beckenbauer, Jurgen Klinsmann, czy Gerard Houllier.

System rekomendowany i używany w czołowych klubach i federacjach piłkarskich. Z metody korzystają akademie piłkarskie największych klubów, m.in. Realu Madryt, Liverpoolu, AC Milan, Chelsea

Metody treningowe dzielą się na sześć stref tworząc piramidę:

Ball Mastery - Panowanie nad Piłką

Czucie piłki - jest to pierwszy krok w metodzie Ceorvera, bardzo istotny i opanowanie tego kroku i dalszy rozwój tej umiejętności jest podstawą do tego, aby być świetnie wyszkolonym technicznie piłkarzem. Zawodnik wykonuje z piłką indywidualne ćwiczenia używając obu nóg

Receiving & Passing - Przyjęcie i podanie

Kiedy pierwszy krok będzie opanowany zawodnicy przechodzą do kolejnej cegiełki w piramidzie czym jest przyjmowanie i podania. Jest to niezmiernie ważne na każdym szczeblu kariery, piłka nożna jest grą zespołową, dlatego ma to tak duże znaczenie. Ćwiczenie rozwijające u zawodników tzw. pierwszy kontakt z piłką oraz ćwiczenia kładące nacisk na dokładne, przemyślane i kreatywne podania.

Moves - gra 1 na 1, zwody

Drużyna drużyną jednak nie od dziś wiadomo, że kiedy zawodnik potrafi samemu sobie wypracować sytuacje jest to bardzo korzystne dla całego zespołu. Również w programie szkoleniowym Coerver Coaching nie mogło zabraknąć tego elementu. Zobaczymy tutaj od najprostszych po trudniejsze zwody, które wykorzystywane są w meczach.

Speed - Szybkość

piłka nożna staje się coraz szybszą grą, dlatego ważne są nie tylko umiejętności techniczne ale również motoryczne. Ćwiczenia zawarte w programie pozwalają wytrenować przyspieszenie, bieg z piłką i bez niej, oraz zmianę szybkości.

Finishing - Wykończenie akcji

Na czym polega gra w piłkę nożną? Żeby zdobywać GOLE. Raczej zrozumiała jest ta pozycja w piramidzie Coervera. Ćwiczenia rozwijające technikę oraz uczące zachowań instynktownych podczas gry, głównie w sytuacjach pod bramką przeciwnika.

Group Attack - Zespołowa Gra Ofensywna

Na samej górze piramidy znajdują się gry grupowe. Głównie małe gierki, dzięki którym zawodnicy mają więcej kontaktu z piłką, mogą używać poznane wcześniej techniki w meczu. Ćwiczenia rozwijające umiejętność gry kombinacyjnej w małych grupach z naciskiem na szybki atak.

Wiadomości (utwórz nową)